دپارتمان خردسالان

دسترسی سریع

معرفی دوره

آموزش زبان دوم به همراه پرورش خلاقیت با سفال و خمیربازی، نقاشی و کاردستی، دیدن انواع کارتون ها با لهجه ی اصیل ومحتوای گزینش شده به همراه خواندن داستان های مختلف همگی از جدیدترین و کارآمدترین روش‌های آشنایی و علاقه مند کردن
خردسالان با دنیای زبان جدید است. هدف ابتدایی آموزش زبان دوم در دپارتمان خردسال موسسه طلوع مهر چهارده، آماده کردن بستری مناسب برای زبان آموزان عزیز است و برای دستیابی به این منظور محیطی شاد و خلاق برای کودکان فراهم کرده‌ایم.
اصرار به کودک برای تکرار کردن لغات بعد از معلم، تکلیف و تمرین‌های مشابه سیستم آموزشی قدیمی مدارس، بسیار غلط بوده و زیان های جبران ناپذیری همچون بی علاقه کردن کودک را به همراه دارد. از این رو در سیستم آموزشی دپارتمان خردسال موسسه طلوع مهر چهارده، خردسالان در محیط انگلیسی زبان حضور می‌یابند و معلم با آنها با زبان انگلیسی صحبت می کند، اما زبان آموز تا زمانی که خود علاقه مندی نشان دهد، به هیچ عنوان مجبور به صحبت کردن نمی شود.
استفاده از اشعار ساده به جای جملات طولانی و سخت، صحبت کردن با ماسک های شخصیت کتاب با صداهای مختلف و بامزه و همچنین استیکرهای آموزشی کتاب و همچنین انواع مختلفی از بازی‌ها علاوه بر تقویت مهارت های دست ورزی زبان آموز،
علاقه‌اش را به یادگیری زبان انگلیسی بیشتر کرده و راه دو زبانه شدن را هموار می سازد.

تصویر نمادین هدفگذاری

معرفی کتاب

American Super Safari
کتابی به روز و جدید از انتشارات کمبریج که به طور تخصصی برای خردسالان طراحی شده و شامل تصاویر تمام رنگی، ماسک حیوانات، نقاشی، برچسب، بازی، داستان، کارتون و فعالیت‌های مختلف هیجان انگیز و درعین حال آموزشی برای این رده ی سنی حساس است.
زبان آموزان عزیز در این کتاب با 4 شخصیت کارتونی دوست داشتنی، همراه می‌شوند و با آنها در طول هر درس، ابتدا چند لغت جدید در ساختار یک گفت و گو میان شخصیت ها فرا می‌گیرند، سپس در قالب شعرخوانی به کودکان گرامر تدریس می‌شود.
مرحله‌ی بعد، داستان خوانی با 5 تصویر رنگی به همراه استیکر و ماسک است که برای خردسالان عزیز جذابیت دو چندانی دارد.
پندهای اخلاقی و نکات رفتاری در هر داستان، کتابSuper Safari را از سایر کتاب ها که صرفا بر آموزش مستقیم زبان انگلیسی تمرکز دارند، متمایز می سازد.
به دلیل آنکه فراگیری مهارت های دست ورزی برای خردسالان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، انواع تمرینات مختلف همچون پر کردن نقطه چین و دنبال کردن انواع خطوط در این کتاب گنجانیده شده است.

  • موضوعات دروس سطح ابتدایی (super safari 1):

لوازم کلاس و لوازم التحریر
آموزش رنگ‌ها
اعضای خانواده
اسباب بازی‌ها
اعداد
حیوانات خانگی
غذاها

لباس ها

لوازم پارک

  •  موضوعات دروس سطح متوسطه (super safari 2) :

لوازم التحریر
اعضای بدن
لوازم خانه
حیوانات جنگل
میوه ها و سبزیجات
بخش های مختلف شهر
انواع شغل
انواع آب و هوا
طبیعت

  • موضوعات دروس سطح پیشرفته (super safari 3) :

لوازم التحریر، افعال حرکتی، رنگ ها، اعداد
اعضای خانواده و جنسیت ها و شناخت نسبت ها
اعضای صورت
اسباب بازی ها
لوازم خانه
میوه ها، غذاها و اسنک ها
لوازم نقلیه
لباس ها

برنامه آموزشی

طول هر ترم: 8 جلسه ۶۰ دقیقه‌ای / ۲ روز در هفته

ظرفیت کلاس‌های آنلاین: ۳تا 5 نفر

کتاب : مجموعه کتاب‌های Super Minds

مدت زمان تکمیل دوره: ۲۰ ترم آموزشی (در هر ترم آموزشی 2 یونیت از کتاب تدریس میشود)

تصویر نمادین برنامه آموزشی

مدرسین دوره

از آنجاییکه درک سریع احساسات کودک و مدیریت آن رابطه ی مستقیمی با یادگیری عمیق کودک دارد، از جمله مهم ترین معیار‌ها جهت تدریس در دپارتمان خردسال طلوع مهر چهارده، علاوه بر توانمندی و تسلط بر زبان انگلیسی و توانایی انتقال دانش، هوش هیجانی بالای مدرسین است. چرا که همراه شدن معلم با عواطف کودک سبب ایجاد صمیمیت و دوستی و در نهایت علاقه مند شدن آنها به زبان انگلیسی می گردد.
معلمین دپارتمان خردسال ما به دنیای کودکان وارد می شوند، با آنها بازی کنند، نقاشی می کشند و حتی با تغییر لحن و صدا، در کنار بچه‌ها نمایش اجرا می‌کنند. مربیان ما آموزش می بینند تا بدون ترجمه ی مستقیم انگلیسی به فارسی، محتوای آموزشی را به طرق مختلف به کودک آموزش دهند. مربیان بستری شاد و آرام را برای زبان آموزان عزیز فراهم می کنند و تا زمانی که خودشان نخواهند هیچ گاه به صحبت کردن به زبان انگلیسی مجبور نخواهند شد زیرا در این مقطع حساس از زندگی، ایجاد حس اعتماد به نفس و عزت نفس اولویت بسیار بالایی دارد بنابراین مربیان، کودکان را برای پیشرفت‌های هرچند کوچک‌شان تشویق می‌کنند و
تنبیه، اجبار به تکرار کلمات، تکالیف اجباری و آموزش با سیستم خشک و قدیمی در روش آموزشی ما جایی ندارد.