تصویر کودکان در حال بازی

دپارتمان کودکان

دسترسی سریع

اهداف دوره

بخش آموزش زبان انگلیسی کودکان شامل رده سنی 8 تا 12 سال (از کلاس دوم تا پایان کلاس ششم) می‌شود چرا که  آموزش الفبای انگلیسی پیش از یاد الفگیری کامل الفبای فارسی، خلاف استانداردهای آموزشی است، در دپارتمان کودکان  “خانه زبان طلوع مهر 14”   پذیرای زبان آموزان دوره کودکان از کلاس دوم به بعد هستیم و متقاضیانی که هنوز الفبای فارسی را به طور کامل یاد نگرفته‌اند، در دپارتمان خردسالان آموزش می‌بینند.

اهداف کلی آموزش زبان انگلیسی به کودکان در این گروه سنی شامل این موارد می‌شود:

با توجه به شرایط سنی زبان آموزان دبستانی برای شروع یادگیری زبان انگلیسی و اهمیت این موضوع که بسیاری از آنها اولین مواجهه‌ی خود با زبان غیرمادری را تجربه می‌کنند، اصلی ترین عامل در ادامه فرایند یادگیری، علاقه مند شدن به زبان دوم است. از این رو علاقه‌مند سازی کودکان به زبان انگایسی از طریق تدریس خلاق واصولی همراه با بهره گیری از کتاب‌های جذاب و به روز مهمترین هدف ما در دپارتمان کودکان خانه زبان طلوع مهر چهارده است.

نهادینه کردن هر چهار مهارت زبان انگلیسی  (Speaking,Listening,Reading,Writing) بر پایه اصول و استانداردهای آموزشی نوین برای کودکان، دیگر هدف مهم دوره‌های آموزششی ویژه کودکان دبستانی‌ است.

ایجاد انگیزه و درک لزوم یادگیری زبان انگلیسی، همچنین مواجهه و آگاهی از کاربرد زبان انگلیسی در حوزه های مختلف، از طریق طراحی فعالیت‌های جانبی خارج از کلاس، از دیگر موارد قابل توجه مجموعه ما به شمار می‌روند.

تصویر نمادین هدفگذاری

معرفی کتاب

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

شاید یکی از اصلی ترین و مهمترین تصمیمات یک مجموعه آموزشی، انتخاب کتابی استاندارد، به روز و جذاب باشد با اینکه متاسفانه هنوز هم بسیاری از مدارس و موسسات، حتی پس از گذشت سال‌ها همچنان به منابع و کتب قدیمی اکتفا می‌کنند. این در حالی است که به لحاظ روانشناسی آموزشی، انتخاب محتوای ” آموزشی به روز”  امری بسیار ظریف و مهم در فرایند یادگیری است.

“Super Minds” مجموعه ای هفت سطحی از انتشارات کمبریج است. سری کتاب‌های  Super Minds یکی از موفق‌ترین و کامل‌ترین کتاب‌ها برای آموزش رده سنی کودکان و اوایل نوجوانی می‌باشد. هر یک از سطوح این مجموعه دارای 10 درس است و هر کتاب در 5 ترم آموزشی تدریس می شود.

از دلایل محبوبیت این کتاب‌ها در بین کودکان، وجود 4 شخصیت جذاب و فرم روایتگر کتاب است که کودکان از طریق ایجاد ارتباط با این شخصیت‌ها و داستان‌های پیرامون آنها، به یادگیری زبان می پردازند. به موازات بزرگ‌تر شدن کودکان، شخصیت های کتاب نیز پا به پای آنها رشد کرده و کودکان می توانند با چهره‌های جدید شخصیت‌ها در سطوح مختلف کتاب آشنا شوند.

این مجموعه کتاب‌ها علاوه بر بهبود زبان انگلیسی کودکان، آنها را با مهارت‌های اصلی زندگی آشنا می‌کند و قدرت تفکر و تحلیل کودکان را نیز افزایش می‌دهد. همچنین طراحی جذاب و رنگی کتاب همراه با داستان، شعر، انیمیشن و بازی‌های مرتبط از دیگر نقاط قوت این مجموعه آموزشی است.

این مجموعه آموزشی از سطح مقدماتی تا کتاب ششم، سطح زبانی کودکان را تا حد A2-B1 ارتقا می‌بخشد. زبان آموزان با اتمام این کتاب‌ها  به سطحی از دانش زبان در حد B1 در جدول جهانی CEF می رسند. هم چنین با تکنیک‌های به کار گرفته شده در طول آموزش این دوره، کودکان با سبک آزمون‌های بین المللی آشنا می‌شوند.

برنامه آموزشی

طول هر ترم:  12 جلسه 60 دقیقه‌ای / 2 روز در هفته

ظرفیت کلاس‌های آنلاین*: 3تا 10 نفر

ظرفیت کلاس‌های حضوری( ویژه مدارس و سازمان ها ) : 6 تا 14 نفر

 

کتاب : مجموعه کتاب‌های Super Minds

مدت زمان تکمیل دوره: 20 ترم آموزشی(در هر ترم آموزشی 2 یونیت از کتاب تدریس می‌شود.)

تصویر نمادین برنامه آموزشی

مدرسین دوره

همان گونه که پیش‌تر هم اشاره شد، با توجه به سن زبان‌آموزان، علاقه مندی به زبان انگلیسی اولین و مهمترین هدف دپارتمان کودکان است و ایجاد علاقه و انگیزه، همگام با آموزش اصولی، جذاب و خلاق تضمین کننده‌ی موفقیت در فرایند یادگیری خواهد بود.

برای رسیدن به این مهم ، انتخاب اساتید دربخش خردسالان و کودکان امری دقیق و ظریف است و داشتن  ویژگی‌های زیر از معیارهای ما در انتخاب اساتید این گروه سنی بوده است:

  • تعهد اخلاقی و احترام به اصول و ارزش‌های اعتقادی مورد قبول مجموعه
  • تسلط برهمه مهارت‌های زبان انگلیسی
  • داشتن مدرک معتبر در زمینه آموزش زبان انگلیسی به کودکان
  • توانمندی در برقراری ارتباط و تعامل با زبان آموزان
  • به کارگیری اصول روانشناسی آموزشی در تدریس

با توجه به سن این زبان آموزان، اساتید ما علاوه بر تمرکز بر کتاب به عنوان منبع اصلی آموزشی، برای جذابیت هرچه بیشتر کلاس‌ها، از فعالیت‌های جانبی خلاقانه متعددی مانند درست کردن کاردستی، نقاشی، آشپزی، انیمیشن .و .. بهره می‌گیرند. این فعالیت ها علاوه بر جذابیت، امکان استفاده از زبان انگلیسی در فضایی خارج از کتاب را فراهم می‌کنند.

  • طراحی تکالیف هدفمند و خلاق

    از مهم ترین مسائل در حوزه تدریس آنلاین، چگونگی طراحی تکالیف است. اساتید ما، هم به جهت ایجاد جذابیت و هم اطمینان کامل از یادگیری و تثبیت آموزش‌های کلاسی، با بهره گیری از تکنولوژي روز، تکالیف هدفمند و خلاق طراحی می‌کنند که در صورت تمایل می‌توانید جهت آشنایی بیشتر به عملکرد فعالیت‌های این دپارتمان از صفحه اینستاگرام کودکان ما بازدید نمایید. @Toluemehr.kids

آواتار معلم زن