دپارتمان نوجوانان

فوتبالیست

دسترسی سریع

اهداف دوره

دوره‌های نوجوانان موسسه طلوع مهر چهارده، با استفاده ازمجموعه کتاب‌های پراجکت project))، مخصوص گروه سنی نوجوانان 12تا 17 ساله، طراحی شده  و تمرکز این کتاب‌ها بر تدریس هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی ( Reading ،Writing ،Listening ،Speaking ) می‌باشد.

روش آموزشی موسسه طلوع مهر چهارده، بر اساس متد‌های نوین آموزشی بنیان شده،  به این صورت که زبان آموزان عزیز بیشترین زمان مکالمه و یادگیری را در کلاس‌ها خواهند داشت. طرح درس کلاس‌ها به این صورت است که با کمک فعالیت‌های متنوع و گروهی،  نوجوانان را به چالش می‌کشد و زبان‌آموزان با علاقه‌مندی بسیار، شروع به صحبت می‌کنند.

در برنامه ریزی‌ آموزشی این دوره، تلاش بر این بوده که با توجه به حجم سنگین فعالیت‌های درسی دانش‌آموزان در مدرسه، زبان آموزان بتوانند با آرامش در کلاس‌ها حضور پیدا کنند و بیشترین یادگیری را در طول کلاس داشته باشند.

زبان آموزانی که از این دوره‌ها فارغ التحصیل می‌شوند علاوه بر بدست آوردن اطلاعات کافی از گرامر زبان انگلیسی، دانش زیادی هم در حوزه‌های دیگری نظیر علوم، جغرافیا، تاریخ و فرهنگ‌ ملل مختلف کسب می‌کنند و همچنین توانایی مکالمه انگلیسی بدون مشکل و استرس درموقعیت‌های متفاوت را خواهند داشت.

تصویر نمادین هدفگذاری

برنامه آموزشی

تصویر نمادین برنامه آموزشی

طول هر ترم:  12 جلسه 75 دقیقه‌ای

ظرفیت کلاس: 3تا 8 نفر

کتاب : مجموعه کتاب‌های project  

مدت زمان تکمیل دوره: 20 ترم آموزشی(از مبتدی تا پیشرفته)

معرفی کتاب

کتاب های project  توسط انتشارات آکسفورد برای آموزش مکالمه انگلیسی به نوجوانان به چاپ رسیده است. این مجموعه در 5سطح طراحی شده که هرکدام از سطوح شامل 6درس می باشند. کتاب‌های پراجکت،  با فراهم آوردن متون جذاب، موضوعات بحث برانگیز و فعالیت‌های متنوع، در تمام سطوح دانش آموزان را به یادگیری علاقه‌مند کرده و دانش زبانی آنها را تقویت می‌نماید.

مجموعه کتاب‌هایproject  به مهارت‌های چهارگانه اصلی شاملReading ،Writing  ،Listening  ، Speakingو همچنین مهارت‌های فرعی واژگان و گرامر می‌پردازد. علاوه بر این مباحث فرهنگی‌، علمی و پروژه های جذابی در انتهای هر درس، با توجه به موارد آموخته شده وجود دارد که امکان رشد خلاقیت و افزایش مهارت‌های زبانی و گفتاری نوجوانان را فراهم می‌سازد.

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

کلاس زبان مبتدی نوجوانان
(Project 1 / Beginner (A1

این سطح مناسب زبان آموزان مبتدی است و مباحث اولیه مکالمه انگلیسی را شامل می‌شود:

  • مکالمات ساده سلام و احوال پرسی
  • مکالمه‌های اولیه در مورد زمان
  • صحبت درباره روتین روزانه و ویژگی‌های افراد
  • توصیف مکان‌های مختلف و ….                          

 

در این سطح نوجوانان گرامر‌های ساده و پایه را به همراه لغات اولیه یاد می‌گیرند و باتمرین‌های متنوع کتاب، قادر به استفاده از آنها خواهند بود.

کلاس زبان پیش مقدماتی نوجوانان
(Project 2 / Beginner – Elementary (A1-A2

در این سطح زبان آموزان با جملات ساده و عبارات ابتدایی می‌توانند صحبت کنند. همچنین گرامرهایی شامل زمان حال ساده و استمراری‌، گذشته ساده، اسامی قابل شمارش و غیرقابل شمارش، صفات تفضیلی و غیره را یاد می‌گیرند و با کار کردن بر روی موضوعات متنوعی می‌توانند مکالمه خود را تقویت نمایند که می‌توان به موضوعات زیر اشاره نمود:

  • تحصیلات
  • مقایسه فصل ها و غذاها
  • توصیف کردن حیوانات و …
تصویر وکتوری hello

کلاس زبان مقدماتی نوجوانان
(Project 3 / Elementary (A2

در سطح مقدماتی زبان آموزان قادر به مکالمه بدون مشکل درباره موضوعات روزمره با جملات ساده خواهند بود.گرامر‌های این سطح پیشرفته‌تر هستند و علاوه بر دوره زمان‌های تدریس شده در کتاب‌های قبلی، زمان حال کامل‌، آینده و همچنین گرامر‌هایی از انواع افعال کمکی وغیره را یاد می‌گیرند.

کلاس زبان پیش متوسطه نوجوانان
(Project 4 / Pre-Intermediate (A2-B1

این سطح مخصوص زبان آموزان سطح متوسط است که به راحتی می‌توانند مفهوم کلی یک متن را درک کنند و درباره آن به گفتگو بپردازند. گرامر‌های این سطح شامل افعال مجهول و دو بخشی، تفاوت زمان‌های مختلف، جملات شرطی و … است که با تمارین و فعالیت‌های کلاسی و ترکیب کلمات و گرامر‌ها کمک به تقویت مهارت‌های مکالمه زبان انگلیسی و پیشرفت زبان آموز کمک می‌شود.

در این کتاب لغات انگلیسی پیشرفته‌تر شده در قالب موضوعات زیر آموزش داده می‌شوند:

  • موافقت و مخالفت کردن با موضوعات مختلف
  • بیان مشکلات و راه‌حل‌ها
  • سفارش دادن غذا و …

کلاس زبان متوسطه برای نوجوانان
(Project 5 /Intermediate (B1

در این سطح زبان آموزان به راحتی قادر به مکالمه و درک موضوعات پیچیده‌تر هستند. مباحث گرامری شامل مرور زمان‌های کتاب‌های پیشین، جملات شرطی و غیره است که به همراه لغات پیشرفته تر و کاربردی آموزش داده می‌شوند.

در پایان این مقطع زبان آموزان مفاهیم نسبتا پیچیده را درک می‌کنند ومی‌توانند درباره آنها صحبت کنند.

مدرسین دوره

معلم‌های بخش نوجوان سابقه چندین ساله تدریس زبان انگلیسی دارند و مدارکی اعم از مدارک بین المللی و داخلی آموزش زبان انگلیسی از جمله CELTA , DELTA ,TKT ,TTC.  را کسب کرده‌اند.

چالش برانگیزترین قسمت آموزش به نوجوانان، آگاهی از روحیات اخلاقی خاص این گروه سنی و  حفظ انگیزه در زبان‌آموزان است،  که معلمین ما با آگاهی به حساسیت ها و نیازمندی های این دوره سنی سعی می‌کنند کلاس هایی پویا و همراه با یادگیری داشته باشند. همچنین به منظور بهبود کیفیت کلاس‌ها هر ترم توسط سوپروایزر مربوطه ارزیابی می‌شوند.

آواتار معلم زن